KOSMETOLOGIA

wyzwaniem XXI w.

REJESTRACJA

Uwaga!Z powodu zagrożenia związanego z rozszerzaniem się koronawirusa COVID-19 konferencja „Kosmetologia wyzwaniem XXI w.”, która miała się odbyć w GWSH w terminie 14-15 marca, zostaje tymczasowo odwołana.O nowym terminie będziemy informować. Skontaktujemy się z osobami, które do tej pory zapisały się na konferencję. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Rozpoczęcie

konferencji:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

W Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach odbędzie się dwudniowa konferencja naukowa poświęcona najnowszym trendom w kosmetologii i medycynie estetycznej, a także psychologicznym aspektom kreowania wizerunku.


Pierwszy dzień spotkania jest dedykowany studentom Kosmetologii. Tematyka tego dnia skupia się na omówieniu efektów pracy naukowej wykładowców GWSH. Będzie to okazja poszerzenia wiedzy w zakresie najnowszych trendów w dziedzinie kosmetologii.


Drugi dzień jest otwarty dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami urody, kosmetologii, medycyny estetycznej, zdrowego odżywiania, kreowania wizerunku. Celem tego dnia konferencji jest szersze spojrzenie na zagadnienia współczesnego rozumienia urody i dbania o siebie.

Nasi PRELEGENCI

Alla Adamek

Małgorzata Janiczek

dr Ewa Szmaj – Kupny

Agnieszka Broda

dr Beata Malara

Iwona Bialik Okopniarek

dr Dominika Ochnik

Lek. Zbigniew Łucki

Marlena Grzymkiewicz

Anna Wietrzyk

Program konferencji

14 marca 2020
SOBOTA

9.30

0twarcie konferencji, przywitanie gości.


10.00 – 10.30

„ Zaawansowane metody łączone w kosmetologii. ” Iwona Bialik – Okopniarek


10.30 – 11.00

„ Peloidy - naturalne surowce w zabiegach kosmetologicznych. ” Alla Adamek


11.00 – 11.30

PRZERWA


11.30 – 12.00

„ Trądzik pospolity w ujęciu holistycznym".

dr Ewa Szmaj – Kupny


12.00 – 12.30

„ Bakterie jelitowe – strażnicy zdrowia i urody.” Małgorzata Janiczek


12.30 – 13.00

PRZERWA


13.00 – 13.30

„ Chemioterapia i reakcję skórne. Jak pomóc naszym klientom.” Marlena Grzymkiewicz


13.30 – 14.00

„Terapie przebarwień skóry. ”

dr Beata Malara

15 marca 2020
NIEDZIELA

9.30 – 10.30
Wizaż (prelekcja wraz z pokazem makijażu)
Agnieszka Broda Biar Beauty

10:30-10:40

Przerwa 15 min.

10.50 – 11.30

„Naturalne piękno i dobre samopoczucie - współczesna chirurgia plastyczna”. Zbigniew Łucki, chirurg plastyczny

11.30 – 12.00

Wykład poświęcony zdrowemu odżywianiu


12:00-12:30

Przerwa 30 min.


12.30 – 14.00
„ Kobiety i mężczyźni on-line. Problematyczne użytkowanie Internetu”. dr Dominika Ochnik, psychologii i trener.


„Popularne słowo wizerunek. Co się za nim kryje?” Anna Wietrzyk


14.00

Zakończenie konferencji

Dojazd

GWSH, budynek C

ul. Kostki Napierskiego 38

Rejestracja na konferencję

wstęp bezpłatny

Oświadczam, że zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (dalej RODO) oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych zostałam/em poinformowana/y, że:
- administratorem zebranych danych osobowych jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego z siedzibą w Katowicach przy ul. Harcerzy Września 3 (GWSH);
- mogę korzystać z przysługujących mi zgodnie z  RODO praw dostępu, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, bycia zapomnianym, sprzeciwu, jeśli  nie będzie to sprzeczne  z  innymi przepisami obowiązującego prawa lub regulaminem świadczonej usługi. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Polityka prywatności na stronie www.gwsh.pl. 


Prosimy o zapoznanie się z treścią i akceptację poniższych zgód:

Dowiedz się więcej o prelegentach

Alla Adamek

Kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana jest od powstania kierunku Kosmetologia w 1996 roku, jako wykładowca oraz instruktor nauki zawodu. Specjalizuje się w nowoczesnych oraz tradycyjnych technikach manualnych a także aparaturowych poprawiających stan i wygląd skóry. Interesuje się orientalnymi metodami przeciwdziałania objawom starzenia się skóry, które oparte są na holistycznym podejściu do pielęgnacji całego ciała oraz zdrowia.

Iwona Bialik Okopniarek

Kosmetolog z ponad 20-letnim doświadczeniem w zawodzie. Wykładowca akademicki w zakresie przedmiotów związanych z praktyczną nauką kosmetologii oraz przedmiotów humanistycznych takich jak etyka i estetyka. Z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową związana od 2008 roku.Właścicielka Salonu Piękności specjalizuje się w kosmetyce białej, masażach kosmetycznych oraz drenażu limfatycznym oraz innowacyjnych procedurach zabiegowych.

Małgorzata Janiczek

Ukończyła kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracownik dydaktyczny GWSH w zakresie. Absolwentka studiów Medycyna Prewencyjna i Antystarzeniowa realizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Antystarzeniowej. Autorka publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.Prelegentka na konferencjach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Zawodowo realizuje się w zakresie nowoczesnych procedur kosmetologicznych.

dr Ewa Szmaj-Kupny

Kosmetolog, doktor nauk o zdrowiu, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2007 nauczyciel zawodu w szkołach policealnych oraz nauczyciel akademicki i wykładowca kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej w Uczelniach w województwie śląskim.Twórczyni studiów podyplomowych: Kosmetologia holistyczna i współautorka kierunku: Zarządzanie placówką kosmetologiczną i SPA w GWSH w Katowicach. Niezależny ekspert w dziedzinie kosmetologii, szkoleniowiec, specjalizuje się w kosmetologii pielęgnacyjnej, estetycznej i holistycznej.

Agnieszka Broda

Anna Wietrzyk

Specjalista ds. komunikacji. Zajmuje się promocją i kreowaniem wizerunku. Wiedzę i doświadczenie zdobywa od ponad 20 lat. Wieloletnia dziennikarka radiowa i telewizyjna, rzecznik prasowy w urzędzie państwowym. Prowadzi szkolenia z komunikacji interpersonalnej oraz kreowania wizerunku w szczególności tego jak sposób mówienia wpływa na nasz wizerunek.

dr n. med. Beata Malara

Kosmetolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie biologii medycznej, z wyróżnieniem, nadany jej został przez Radę Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Jest autorką i współautorką ponad 40 publikacji w recenzowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz ponad 30 doniesień konferencyjnych. W pracy zawodowej specjalizuje się przede wszystkim w: usuwaniu zmian skórnychmetodą elektrokoagulacji, przeprowadzaniu zabiegów przeciwstarzeniowych z wykorzystaniem nowoczesnych technik.

dr Dominika Ochnik

Psycholog i trener, adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Certyfikowany coach IAFPD (Centre for Coaching, ILM, Londyn) w z zakresu Performance Coaching i Coaching Psychology - programów rekomendowanych przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne (BPS). Bierze aktywny udział w społecznym życiu biznesowym. Ma bogate doświadczenie zawodowe jako konsultant personalny i doradca zawodowy.

Marlena Grzymkiewicz

Właścicielka Salonu Martess Hair & Beauty w Bytomiu, linergistka aktywnie pracująca w gabinecie, praktyk biznesu. Firmę prowadzi od 2011 roku, od 2017 współpracuje z firmą Lukomades, z którą prowadzi szkolenia menadżerskie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, efektywnej komunikacji, obsługi klienta dla pracowników salonów kosmetycznych i fryzjerskich, kursy kosmetyczne, stylizacji paznokci oraz fryzjerskie.

Lek. Zbigniew Łucki

specjalista chirurgii plastycznej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej (Uniwersytetu Medycznego) w Katowicach. Chirurgią ogólną zajmuje się od 1998 roku. W 2007 roku uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.W latach 2008-2016 Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej w Sosnowcu. Wykonuje pełen zakres zabiegów z chirurgii plastycznej. Jest aktywnym członkiem The International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), jak również European Burn Associastion, także Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich.